The Crown'un Yeni Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

The Crown'un Yeni Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

Netflix, The Crown’un 5. sezonunun prömiyer tarihini açıkladı. İngiliz Kraliyet Ailesi'ni konu anlatan dizi, 9 Kasım'da tamamen yeni bir oyuncu kadrosuyla geri dönecek.

Netflix, dün çevirimiçi gerçekleştirilen etkinliği Tudum'da birçok dizinin yeni sezon fragmanını paylaşırken aynı zamanda bazılarının yayın tarihlerini de duyurdu. Bunlardan biri de İngiliz Kraliyet Ailesi'ni konu alan ve hayranların heyecanla 5. sezonunu beklediği The Crown. İki Altın Küre ödüllü dizinin yeni sezonu 9 Kasım'da izleyici karşısına çıkacak.

Her iki sezonda bir oyun kadrosu değişen dizi 5. sezonda da yeni bir kadroyla çekildi.  

383046-1000x563.jpeg

Imelda Staunton , Kraliçe II. Elizabeth rolünü Olivia Colman'dan devralırken, The Two Popes’dan Jonathan Pryce kocası Prens Philip'i oynayacak.

Bu arada Dominic West, Prens Charles'ı oynayacak ve Elizabeth Debicki, Prenses Diana'yı canlandıracak. Lesley Manville Kraliçe'nin kız kardeşi Prenses Margaret olarak yer alırken, Jonny Lee Miller, Başbakan John Major'a hayat veriyor.

YAPIMCILARIN AĞZI SIKI

Dizinin yaratıcısı Peter Morgan dahil olmak üzere yazarlar ve yapımcılar, kraliyetlerin hayatlarından hangi gerçek yaşam olaylarını ekrana getirmeyi planladıkları konusunda henüz bilgi vermeseler de oyuncu seçimi izleyenlere tahminler için bazı ipuçları veriyor. 

Amir El-Masry, daha genç bir Al-Fayed olarak rol alırken, seyircinin bazı flashback sahnelerine şahit olacağı söyleniyor. Bu arada Khalid Abdalla, 1997’de yaşanan ve Prenses Diana’nın trajik bir şekilde ölmesine neden olan araba kazasında beraber olduğu Dodi'yi oynayacak.  O zamanlar ikilinin birlikte oldukları biliniyordu.