Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Keskin: "Bizleri Caydırmaya Çalışanlara İzin Vermeyeceğiz"

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Keskin: "Bizleri Caydırmaya Çalışanlara İzin Vermeyeceğiz"

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin’den Özdağ’a saldırısına sert yanıt; “Şiddete maruz kalmadığı geleceğin Türkiye’si bizim hedefimizdir. Yolumuzdan dönmemiz için bizleri caydırmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz.” dedi.

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a evinin önünde gerçekleştirilen silahlı ve sopalı saldırıya Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin’den sert sözlerle tepki geldi.

Başkan Keskin il ve ilçe teşkilatlarının tepkisini şu sözlerle dile getirerek; “Siyasete başlangıcımızdan günden beri doğruya doğru, yanlışa yanlış dedik. İnandığımız değerler uğrunda, milletimizin ve vatanımızın yararını gözeterek yeni fikirler ürettik ve bu fikirleri hoşgörü, nezaket ve ahlaki anlayışımızın çerçevesi içerisinde dile getirdik. Gelecek Partisi kadrolarına yönelik birçok sözlü saldırı gerçekleştirildi. Bizzat bu ülkenin yöneticileri tarafından FETÖ’cü, terörist, bölücü gibi ahlak dışı söylemlere maruz kaldık. Ancak sesimizi kısmak için çabalayanlar bu yöntemlerle başarısız olunca, şiddete başvurdu. Abimiz, Genel Başkan Yardımcımız Sn. Selçuk Özdağ’a yapılan saldırı yöntemlerinin değiştiğinin bir göstergesidir.

Aslında bakıldığında bu yöntem uzun yıllar siyasette şiddeti benimseyen kimseler tarafından kullanılmaktaydı. Bugün de bu yöntemin yine o kimseler tarafından benimsendiğini MHP Genel Başkan Danışmanı Yıldıray Çiçek’in, açıklamalarında görmek mümkündür. Çirkin kelimelerin yer aldığı o çirkin üslubun hiçbir açıklaması olamaz. Aynı şeyleri tekrarlayıp tekrarlayıp milletin önüne koyan, bizleri terör yandaşlığı ile suçlayan bu anlayış, daha düne kadar sırf oy için Osman Öcalan’ı konuşturanlarla, Abdullah Öcalan’ın mektubunu yayınlatanlarla aynı safta ama bu durum onlar için hiç sorun teşkil etmiyor. Dahası yaptıkları açıklamalarla, “bu şiddeti hak ettiniz” dercesine bir tavır takınıyorlar. En ufak bir eleştiriye tahammül edemeyen, şiddeti araç olarak gören bu düşünce en demokrasinin yöntemleriyle tarihe karışmalıdır.”

Gelecek Partisi il başkanı Mustafa Keskin sözlerine şöyle devam ederek; “Saldırının failleri bir an önce adalet önünde hesap vermelidir. Bu organize suç örgütünün elebaşı, yardımcıları ve destekçileri ortaya çıkarılmalı, halk önünde yargıya hesap vermelidir. Şiddeti kabul eden bazı kimseler de bu yargılanmaya birinci kişi olarak tanık olmalı ve ders almalıdır. 

Bizler Türkiye Cumhuriyeti Devletinin demokrasi yürüyüşünde Gelecek Partisi olarak en büyük adımları atacak ve ülkemizin hak ettiği refah ve huzur dolu ortama kavuşmasını sağlayacağız. İfadelerin özgür kılındığı, düşüncelerin şiddete maruz kalmadığı geleceğin Türkiye’si bizim hedefimizdir. Yolumuzdan dönmemiz için bizleri caydırmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz. Sn. Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a ve saldırıya uğrayan, KRT TV Programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu noktada şiddetin karşısında duran, açıklamaları ile Gelecek Partisi’ni ve Genel Başkan Yardımcımızı yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyoruz. Yine sesimizin duyulmasında aracı olan siz değerli basın mensuplarına da minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.” İfadelerine yer verdi…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.