Manisa Kamyoncularda Gergin Kongre

Manisa Kamyoncularda Gergin Kongre

Manisa’da Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere şehrin taşımacılığına ve nakliyeciliğine hizmet veren 408 üyesi bulunan Manisa Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin kongresinde kooperatif Başkanın akaryakıt istasyonu kurulması için isteği 15 milyon liralık banka borçlanması gerginliğe neden oldu.

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Kooperatif bahçesinde yapılan genel kurula Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç ve üyeler katıldı.

Genel kurulda 6 yıldır başkanlık yapan Mustafa Şahintepe ile İbrahim Pekar yarıştı.

Açılış konuşmasını yapan Manisa Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mustafa Şahintepe, genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç, genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek sorunları bildiklerini ve Ankara’ya ilettiklerini açıkladı.

whatsapp-image-2021-03-13-at-21-18-07.jpeg

KIYAMET BORÇLANMA İSTEĞİNDE ÇIKTI

Kooperatifin yüzde 100 iştiraki olan Manisa Spil Nakliyat Taşımacılık Otomotiv Yedek Parça Turizm Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanlı şirketin Halk Bankası Manisa Şubesi’nden kullanacağı 15 milyon TL’ye yakın kredi limitiyle ilgili kooperatifin müşterek müteselsil kefareti için yönetim kuruluna yetki verilmesi ve akaryakıt fonu oluşturulmasıyla ilgili maddeler görüşüldüğü sırada tartışmalar başladı.   

Divan Başkanının uyarılarına rağmen tartışmalar devam etti.

Kürsüde konuşanlara genel kurula katılan üyelerin izin almadan cevap vermesi tartışmaları büyüttü.

KAVGANIN BÜYÜMEMESİNİ ODA BAŞKANI KARAAĞAÇ ÖNLEDİ

Tartışmalar büyüyünce araya Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç kürsüye çıkarak, “Bu seçimi kim kazanırsa kazansın, yarın gene hep beraber aynı işi yapacağız. Birbirimize saygılı olalım, kooperatifimize yakışır genel kurul olsun” dedikten sonra ortam biraz duruldu.

Ancak iki maddenin oylanması sırasında da tartışmalar devam edince Ticaret Bakanlığına bağlı hükümet komiseri iki adayın yönetiminden birer kişi alarak kullanılan oyları saydı.

whatsapp-image-2021-03-13-at-21-18-11.jpeg

BAŞKANIN 15 MİLYON LİRALIK BORÇLANMA TALEBİ ‘RED’ EDİLDİ

Yönetim kuruluna yetki verilmesi maddesi 151 evet oyuna karşılık 159 hayır oyuyla ret edildi.

Akaryakıt fonunun kurulmasıyla ilgili maddede 153 evet oyuna karşılık 168 hayır oyuyla iptal edildi. Saat 11.30’da başlayan genel kurul tartışmalar nedeniyle saat 15.00’a kadar devam etti. Ortalık sakinleşince oy kullanıma geçildi.

ŞAHİNTEPE YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Olaylı ve gergin geçen genel kurulda 408 üyeden 359’u oy kullandı. 1 oy geçersiz sayılırken, 6 yıldır başkanlık yapan Mustafa Şahintepe 187 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi. Rakibi İbrahim Pekar ise 171 oyda kaldı. Şahintepe’nin yönetiminde Mustafa Çelik, Ersin Kafa, Yasettin Atalan, Cemal Erdemir, Ahmet Tartan, Kahraman Ünal yer aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.