Manisalılar Böyle Kurban Kesti

Manisalılar Böyle Kurban Kesti

Bazı vatandaşlar valiliğin gösterdiği kesim yerlerinde kurbanlarını keserken bazı vatandaşlar sokak aralarında kurban kesimine devam etti

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Kurban kesimlerinde çocuklar yine meraklı ve endişeli bakışlarla büyüklerin kurban kesimlerini izledi.

Manisalıların büyük bir bölümü arife gününden yazlıklarına giderken şehirde kalanlar de aylar öncesinden satın aldıkları kurbanlıklarını tuttukları kasaplar aracılığı ile kesimini gerçekleştirdi. Büyük baş hisseye girenler şehrin dışında bulunan çiftliklerde kurbanlıklarını keserken bazı vatandaşlar da kurban kesimlerini sokak aralarında evlerinin önlerinde keserek bildik görüntüler oluşturdular.

2-003.jpg

Manisa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin gösterdiği Lalelik Pazar yeri, Alaybey Pazar yeri, Canlı Hayvan Borsası, İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde planlanan kesim yerlerine hayvanlarını getiren vatandaşlarda oluşturulan hijyen koşullarda kurbanlıklarının kesimini yerine getirdi. Kurban kesimlerinde çocuklar yine meraklı ve endişeli bakışlarla büyüklerin kurban kesimlerini izledi.

5-003.jpg

Kurbanlarını gösterilen yerlerde kesen Manisalılar ise bu yıl kurban kesiminde hissedilir derecece düşüş görüldüğüne dikkat çekerek;

“Gerek pandeminin yarattığı ekonomik kriz gerekse pandeminin yarattığı virüs endişesi kurbanlık kesimlerindeki oranı yüzde elli aşağıya indirdi. Şehir merkezinde bulunan belediyelerin kesilen kurbanlıkların konulması için poşet vermediler. Kurban kesim yerlerindeki giderlerin sağlık çalışmaması kesim yerlerinden hayvan kanlarının birikmesine neden oldu.” İfadelerinde bulundular.

6-002.jpg

Türk Hava Kurumu birimleri ise bölgedeki kesim yerlerinde ekipler oluşturarak kesimi gerçekleştirilen kurbanlıklarının derilerini topladı.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı birimlerle Zabıta ekiplerinin sokak aralarında kesim gerçekleştirenlere yönelik her hangi denetim yapmamaları kesimlerin sokak aralarında gerçekleştirilmesinin önünü açtı.

1-003.jpg

9-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.