Tonlarca Besin Spil’deki Can Dostlarla Buluştu

Tonlarca Besin Spil’deki Can Dostlarla Buluştu

Milli Parklar-Emniyet ve Jandarma yüzlerce can dostunu kendi elleriyle beslediler

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timleri sokak hayvanları için harekete geçti.

Spil’in eteklerine yem ve mama yüklü araçlarla tırmanan Milli parklar-Emniyet ve Jandarmanın hayvansever dostları  yüzlerce can dostunu kendi elleriyle besledi.

can-dostmlarinin-imdadin8a-yetistiler-39-001.jpg

İki günlük sokağa çıkma kısıtlaması süresince, yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarının korunması ve beslenmesi amacıyla Manisa’da sokak hayvanlarının çoğunlukta yaşamını sürdürdüğü alanlara yem bırakarak, hayvanların beslenmesini sağladı.

can-dostmlarinin-imdadin8a-yetistiler-41-001.jpg

İLK UĞRAK YER ESKİ ÇÖPLÜK OLDU

Şehzadeler ilçesindeki eski çöplük alandaki sokak hayvanlarını besleyen tim ekibi, daha sonra ise Spil Dağı eteklerindeki yaban hayvanlarına yem dağıttı.

can-dostmlarinin-imdadin8a-yetistiler-38-001.jpg

SON DURAK 1517 RAKIMDA BULUNAN SPİL’DEKİ CAN DOSTLARI

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timlerinin son durağı ise 1517 rakımda bulunan Spil’deki can dostlarının bulunduğu yerler oldu.

can-dostmlarinin-imdadin8a-yetistiler-28.jpg

Karın yağmasıyla birlikte Spil’de yiyecek yönünde oldukça çaresiz durumda kalan Can dostları kendilerine yiyecek getirenleri görünce onlara doğru koştu. Mama, yonca, arpa ve benzeri gıdaları Spil’e bırakan ekipler görevlerini tamamlamanın huzuru içerisinde şehre indi.

can-dostmlarinin-imdadin8a-yetistiler-17.jpg

EKİPLER ADINA AÇIKLMAMA VETERİNER BAHÇECİ’DEN GELDİ

Doğa Koruma Milli Parklar Manisa Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimi Engin Bahçeci, hayvanların aç kalmaması için kurumların işbirliğiyle çalıştığını söyledi. Engin Bahçeci, “Sokağa çıkma yasağının olduğu bugünlerde jandarma ve emniyet güçlerinin çevre, doğa ve hayvanları koruma birimleri ile birlikte organize ettiğimiz hayvanları besleme organizasyonu yapmış bulunmaktayız. Sokağa çıkamadığımız için hayvanlar, sokak hayvanları aç kalıyorlar. Bu yüzden beslemeleri düzenli olarak zaten jandarma ve emniyet güçlerimiz, belediyelerimiz, doğa koruma ve milli parklar şube müdürlüklerimiz yapmakta. Bu günde bir diğerini gerçekleştirdik. Sürekli olarak sokak hayvanlarını besliyoruz, sürekli olarak onların yanındayız” diye konuştu.

can-dostmlarinin-imdadin8a-yetistiler-10.jpgcan-dostmlarinin-imdadin8a-yetistiler-30.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.