CHP’li Belediyede En Düşük İşçi Maaşı 3.835 TL'ye Yükseldi

CHP’li Belediyede En Düşük İşçi Maaşı 3.835 TL'ye Yükseldi

Saruhanlı Belediye Başkanı Bilgin; “Bizler CHP'li Belediyeler olarak işçilerimize asgari ücretin üzerinde maaş vereceğimizi beyan etmiştik. Şimdi de bu sözümüzü yerine getirmiş olduk. Hayırlı olsun”

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Manisa’da CHP'li Saruhanlı Belediyesi bünyesinde çalışan işçileri sevindiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme en düşük işçi maaşı brüt 3.835 TL'ye yükseltti. 

İlçedeki yatırımlara hız verebilmek için gecesini gündüze katması üzerine kovid-19’a yakalanarak uzun süre Merkez Efendi Devlet Hastanesinde Kovid tedavisi gördükten sonra yeniden hizmete soyunarak ilk iş olarak belediye bünyesinde çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesini sonlandıran Saruhanlı Belediye Başkanı Bilgin;

“Bizler CHP'li Belediyeler olarak işçilerimize asgari ücretin üzerinde maaş vereceğimizi beyan etmiştik. Şimdi de bu sözümüzü yerine getirmiş olduk. Hayırlı olsun”

Başkan Bilgin, İşçi ve Emekçiyi Sevindirdi

Saruhanlı Belediyesi'nde İşçinin Yüzünü Güldüren Sözleşmede Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Belediye-İş) arasında 1 buçuk yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

216 işçiyi kapsayan sözleşmeye göre Belediyede en düşük taban işçi maaşına yüzde 15 zam uygulandı. Böylelikle en düşük işçi maaşı brüt 3.835 TL'ye yükseldi.

Belediye Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Belediye İş Sendikası Manisa Şubesi Başkanı Gökay Sezgin, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal ve diğer görevliler katıldı.

Daha önce yapılan görüşmeler sonucunda varılan mutabakat metinleri taraflar arasında karşılıklı olarak imzalandı. 1 Temmuz 2020 ile 31 Aralık 2021 tarihlerini kapsayan 1 buçuk yıl süre zarfında geçerli olacak anlaşma kapsamında belediyede görevli 216 işçinin maaşlarına yüzde 15 zam uygulandı. Böylelikle en düşük işçi maaşı brüt 3.835 TL'ye yükseldi.

Başkan Bilgin, imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, işçinin ve emekçinin yüzünü güldürecek ve bir düzenlemeye imza attıklarını ifade ederek,

“Bizler işçinin, emekçinin hakkını elbette vereceğiz. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir. Bugüne kadar nasıl ki işçilerimizin haklarını kollayıp savunduysak bundan sonra da aynı hassasiyetimizi sürdüreceğiz. Bizler CHP'li Belediyeler olarak işçilerimize asgari ücretin üzerinde maaş vereceğimizi beyan etmiştik. Şimdi de bu sözümüzü yerine getirmiş olduk. Hayırlı olsun” dedi.

Belediye İş Sendikası Başkanı Sezgin ise işçiye verdiği desteğinden dolayı Başkan Bilgin'e teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.