AKP’li Külünk, Ekonomik Krizin Sorumlusunu Buldu: Bilim Kurulu

AKP’li Külünk, Ekonomik Krizin Sorumlusunu Buldu: Bilim Kurulu

Koronavirüs Bilim Kurulu’nu ‘vesayet odağı’ ilan eden AKP’li Metin Külünk, esas tehdidin ekonomi olduğunu söyledi ve ekonomik krizin faturasını Bilim Kurulu’na çıkardı.

Eski AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, koronavirüs kısıtlamalarının ekonomiyi tehdit ettiğini söyleyerek, "Ekran ekran gezip korku tellallığı yaparak ülkemizde ekonominin çarklarını durdurmaktan vazgeçiniz" dedi. Külünk, salgın tedbirleri nedeniyle ekonominin kötüye gitmesinin sorumlusu olarak Bilim Kurulu'nu gösterdi.

Kişisel Twitter hesabında paylaşımlarda bulunan Külünk, kısıtlamaların uzatılmasının 'orta direği' tükettiğini ve ödeme dengelerini alt üst ettiğini söyledi.

"Vatandaş için tehdit, para ve mikro ekonomik gerileyiş. Aile ekonomisinin ayakta durması için orta direk güçlü mücadele veriyor. Bilim adamlarının hezeyan dolu açıklamaları psikolojik olarak etkiliyor. Muhalefet dükkan dükkan gezip esnafı tahrik ediyor. Sokak kalkışmasına gidecek yolu açmak için sürekli sokak çağrısı yapıyorlar" görüşlerini savunan Külünk, şöyle devam etti:

"Yiyecek içecek sektörü (Kafe, restoran, büfe, okul kantini, okul servisleri, kurslar, kolejler, lokantalar, oteller, kahvehaneler, halı sahalar, bunların tedarikçileri), doğrudan en ağır etkilenen sektörler sosyal boyutu hiç düşündünüz mü? Bilim Kurulu'ndaki ekran ekran dolaşanlar.

Vatandaş için pandemi tehdit değil, ekonomik tehdit var. Para kazanamasın esnaf ne olur, iflas eder? İflasın olduğu ailenin psikolojisi ne olur? Bilim Kurulu ülkemizin siyasi ve ekonomisi üzerinde vesayet odağı olamaz.

Kısıtlamalar artık gevşetilmeli, ekonominin çarkları hızla daha güçlü dönmeli. Masa başında oturup bilim adamlığının arkasına saklanıp ekran ekran korku tellallığı yapıp ülkemizde ekonominin çarklarını durdurmaktan vazgeçiniz.

Yarın tıbben bu virüsün tüm gerçekleri ortaya çıktığında millete bugün söylediklerinizin gerçeğini öğrenildiğinde ne anlatacaksınız? Bilim adamı kimliği taşıyan bir kısmı isimler, yeter milletin ekmeğinden elinizi ve dilinizi çekin."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.