Bahçeli, Yılmaz Özdil İçin Yapılan Çağrılara Sert Çıktı

Bahçeli, Yılmaz Özdil İçin Yapılan Çağrılara Sert Çıktı

MHP lideri Bahçeli, 'laikliğin anayasadan kaldırılması' talepleri ve Sözcü yazarı Yılmaz Özdil için Mil-Diyanet Sen üyeleri tarafından yapılan "Cenaze namazı kılınmasın" şeklindeki çağrıları hakkında açıklamada bulundu. Bahçeli, "Onun ölüsü camiye girmemeli, bunun cenaze namazı kılınmamalı çağrıları Allah’ın rahmet ve merhametiyle ters düşmektir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Laikliğin Anayasa'dan çıkarılması” tartışmaları ve Mil-Diyanet Sen üyelerinin SÖZCÜ yazarı Yılmaz Özdil için “Cenaze namazı kılınmasın, dualar okunmasın” şeklinde hakaret ve tehdit içerikli paylaşımları hakkında açıklamada bulundu.

“FIRSAT DÜŞKÜNLERİ ATEŞLE OYNAMIŞLARDIR”

Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde:

* Ülkemiz on yıllar boyunca sığ ve kısır tartışmalarla meşgul edilmiş, gücü ve enerjisi devamlı surette içe dönük konu başlıklarında harcanmıştır.

* Milli ve manevi değerler eksenine tutunan sert kutuplaşmalar zaman zaman tehlikeli boyutlara ulaşarak milli birlik ve dayanışma ruhuna zarar vermiştir.

* Bu esnada birbirimize çatık kaşla bakıyorken, haricimizdeki birilerine, hadiselerin bilenmiş akışına müdahale ve mukabelede ne yazık ki geç kalınmıştır.

* Köprülerin altından sular hızla akıyorken, hala köprü üzerinde cepheleşme hastalığına maruz kalmak talihsiz ve esef verici gelişmelere davetiye çıkarmıştır.

* İnanç, mezhep, etnik aidiyet, dil ve köken gerilimlerini taammüden kamçılayan, nihayetinde insanlarımızın gönül ve muhabbet bağlarını koparmak için gerginlikleri körükleyen fırsat düşkünleri işin özünde ateşle oynamışlardır.

“‘CAMİYE GİRMEMELİ, NAMAZI KILINMAMALI’ ÇAĞRILARIN ALLAH’IN MERHAMETİYLE TERS DÜŞMEKTİR”

* Onun ölüsü camiye girmemeli, bunun cenaze namazı kılınmamalı çağrıları Allah'ın rahmet ve merhametiyle ters düşmektir. Elbette böylesi bir tablonun sonu uçurum, sonucu felakettir.

* En iyisini hakkıyla bilen Cenab-ı Allah'tır. Din değiştirmedikten ve bazı haller zuhur etmedikten sonra bir Müslüman'ın ölüsüne veya dirisine nasıl yaklaşılacağı, nasıl davranılacağı bellidir.

“TÜRK VE İSLAM DÜŞMANLARININ OYUNUNA GELMEK DEMEKTİR”

*Sevmediğimiz birisinin Camiye sokulmasına, cenaze namazının kılınmasına itiraz etmek demek Türk ve İslam düşmanlarının oyununa gelmek demektir.

* Düşüncesini, fikriyatını, fiillerini, söylediklerini, yazdıklarını tasvip etmediğimiz her insanın, insan olmaktan kaynaklanan hakları vardır ve herkes bu haklara saygıyla mesuldür.

* Allah indinde üstünlük takvadadır, kalpleri bilen ve gören yalnızca Allah'tır.

“KAYGI VERİCİ KAMPLAŞMA”

* Son zamanlarda gazetelerde ve televizyon ekranlarında baş gösteren kaygı verici kamplaşmanın devamı, hatta genişlemesi halinde milli ve manevi hayatımız bir plan dahilinde yürütülen tahrik ve taciz kampanyalarının girdabına kapılacak, bunun bedeli de vahim olacaktır.

“TÜRKİYE BU KARANLIK TÜNELDEN SÜRATLE ÇIKMALIDIR”

* Bugünkü nazik ve hassas dönemde, Diyanet İşleri Başkanlığımızı ve Laikliği eş zamanlı olarak sıcak tartışmaların içine sürüklemek Türkiye'nin aleyhine kulis yapan, yıkım senaryosu hazırlayan zalim mihrakların eline koz vermektir. Türkiye bu karanlık tünelden süratle çıkmalıdır.

“HİÇ KİMSE FETVA MAKAMI GİBİ HAREKET ETMEYE HEVESLENMESİN”

* Kötü niyet sahipleri sabırları sınayıp sınır ihlali yaparak milletimizin sinir uçlarıyla oynamaya kalkışmamalıdır.

* Din Allah'ındır, Müslüman Türk milleti mukaddesatı üzerinde karalama yapmak için devreye girenlere müsaade etmeyecektir.

* Hiç kimse üstüne vazife olmayan konularda fetva makamı gibi hareket etmeye heveslenmemeli, 2023 vizyonumuzun hızını yapay gündemlerle kesmeyi de aklından geçirmemelidir.

YILMAZ ÖZDİL'DEN BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR

Yılmaz Özdil, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Sorumlu makamların ve sözde muhalefetin masanın altına saklandığı şu karanlık dönemde, cellat naralarına hak ettikleri cevabı veren MHP lideri sayın Devlet Bahçeli'ye yurttaş olarak teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.