CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Canlı Yayında Konuşuyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Canlı Yayında Konuşuyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Halk TV canlı yayınında konuşuyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu, HalkTV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş'ın sorularını yanıtlıyor. 

ERDOĞAN'A ÇAĞRI

Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isterse canlı yayına bağlanıp cevap hakkını konuşabileceğini söyledi.

Erdoğan'a prompter göndermesinde bulunan Kılıçdaroğlu, "Cesaret edemez" dedi. 

KARLA MÜCADELE TARTIŞMALARI

Kılıçdaroğlu, İstanbul'da pazartesi akşamı yağan kar yağışına ilişkin, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin elinden gelen çabayı gösterdiğini biliyorum" diye konuştu. 

Asıl tartışılması gereken noktanın Havalimanı'nda yaşanan görüntüler olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "İktidarsınız, İBB Başkanı'nı kendinize rakip olarak görüyorsunuz" ifadelerini kullandı.

"SİNDİRECEKSİNİZ!"

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a, "İstanbul'u kaybetmeyi içlerine sindiremiyorlar. Ankara'yı da İstanbul'u da sindireceksin!" dedi. 

"Büyükşehir Belediyesi'nin bütün kadroları çalışıyordu" diyen Kılıçdaroğlu, "Hiç kimse bundan endişe duymasın" diye konuştu. 

Balıkçı tartışmalarına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, daha önce telefonlarının dinlendiğini söylediğini hatırlatarak, "Bir gerçek daha ortaya çıktı. Bir de izliyorlar" ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu, "Dinlemezseniz, izlemezseniz namertsiniz" dedi.

"Başlangıçta Erdoğan'ın etrafında en azından devleti bilen, tanıyan, sağduyulu insanlar vardı" diyen Kılıçdaroğlu, "Onları tasfiye etti. Kişinin egosu ve kibri, eleştiriye ve farklı görüşe tahammül edilemez noktaya getirebiliyor" diye konuştu. 

"DİRENEN BÜROKRATLAR VAR"

Kılıçdaroğlu, "Halen görevde olup yolsuzluk dosyalarını raporlayan bürokratlar var" ifadelerini kullandı. 

"Türkiye'yi tam bir sömürge haline getirmişler. Türkiye'yi peşkeş çekiyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, "Bu kadar para nereye gider?" sorusuna, "Onu da bulacağız inşallah" cevabını verdi. 

Bürokratlar arasında "Bu kadar haksızlığa tahammül edemeyiz" diyenler olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, önüne gelen dosyaları imzalamadıkları için görevden alınanlar olduğunu söyledi. 

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Memur Teoman'dan bahsettim. Rüşvet teklif ediyorlar, almıyor. Memur Teoman'ı sürüyorlar. Buradan bütün onurlu bürokratlara sesleniyorum: Siz devletin gerçek sahibisiniz. Sizi hakkınız hukukunuzu sonuna kadar benim boynumun borcu olacaktır. Sakın ola tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatan bir belgenin altına imza atmayın."

"ERDOĞAN'A ÇOK SÜRPRİZLERİM VAR"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'yla canlı yayındaki tartışmalarında Erdoğan'ın ıslak imzasının olduğu iki belgeyi gösterdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'a çok sürprizlerim var. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını sonuna kadar savunacağım" dedi.

Kendisine açılan tazminat davalarına ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, "Benim parayla işim yok. Ben onlar gibi değilim" diye konuştu. 

'KUL HAKKI' AÇIKLAMASI

Kılıçdaroğlu, "Kul hakkı yiyeni yatağında rahat uyutmayacağım" ifadelerini kullandı.

'5'Lİ ÇETE' KILIÇDAROĞLU'YLA GÖRÜŞMEK İSTEDİ Mİ?

Kılıçdaroğlu, '5'li çete'nin kendisiyle ilgili dolaylı yoldan görüşme talebi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, görüşme taleplerini geri çevirdiğini söyledi. 

"ALNINDAN ÖPÜYORUM"

Uyuşturucu baronu Zindaşti'nin hapisten çıkartılmasına ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, "Sen Ortadoğu'nun en büyük uyuşturucu kaçakçısını dışarı çıkartacaksın. Sonra hiçbir şey yapmayacaksın" dedi. 

Kilolarca uyuşturucu yakalanmasını sağlayan polisin merkeze çekildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, o polise seslenerek, "Alnından öpüyorum" diye konuştu. 

ALTI LİDER BİR ARAYA GELİYOR

Altı liderin birbiriyle sürekli olarak iletişim halinde olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, altı liderin parlamenter sistemle ilgili olarak altı liderin bir araya geleceğini söyledi. 

Eşitler arasında bir ilişki olmasını istediklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, altı liderin, şubat ayı içerisinde parlamenter sistemle ilgili planlamanın altına imza atacaklarını söyledi. 

Akşener'le ve Davutoğlu'yla üçlü görüşmeye ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, "Orada ne konuştuğumuzu anlatırsam doğru olmaz" dedi. 

Türkiye'nin sorunları olduğunu söyleyen CHP Lideri, liderler bir araya geldiğinde bu sorunları konuşmasının normal olduğunu söyledi. 

"Hiç kimse merak etmesin. Liderler nasıl bir sorumluluk aldıklarının bilincindeler" diyen Kılıçdaroğlu, "Bütün partilerin iyi kurmayları var. Bunların büyük bir kısmı devlette uzun yıllar çalışan, deneyim sahibi olan kurmaylar var" diye konuştu. 

Merkez Bankası'nın, BDDK'nın başına getirilecek insanların yetkin olması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'ndeki atamalara ilişkin mekanizmaların da olduğunu söyledi. Bütün meselenin liyakat ve adalet üzerinde anlaşmak olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, bu kurumların başına gelenlerin yeri geldiğinde siyasi otoriyeti denetleme görevi olduğunu söyledi. 

20 Aralık akşamı Erdoğan'ın kur garantili mevduat programını açıkladığı sırada 18 liradan satım yapan kişilerin 13 liradan sattıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet tarihinin en büyük gelir transferi" diye konuştu. 

"ZULMÜN ARTSIN"

İktidara sert tepki veren Kılıçdaroğlu, "Zulmün artsın" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Kul hakı diyorsun onu yiyorlar. Döviz baronları, faiz baronları bunlara çalışıyor" ifadelerini kullandı. 

"Türkiye'yi bu cendereden çıkartmak zorundayız" diyen Kılıçdaroğlu, "Milletin önüne çıkmak zorundayız" dedi. 

İktidarın sandığı getirmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, geçen her günün yurttaşın sırtına yük bindirdiğini söyledi. 

DİYARBAKIR AÇIKLAMASI

"Demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer" sözünün yarattığı tartışmalara ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, "Orada çekilen zulümleri bilmiyor muyuz? Diyarbakır Hapishanesi'nde yaşananları bilmiyor muyuz? Ben ateşten gömleği giydim" diye konuştu. 

DEMİRTAŞ AÇIKLAMASI

Erdoğan'ın "Edirne'deki İmralı'ya hesap verecek" sözlerine ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, "Selahattin Demirtaş, Osman Kavala içeride haksız yere tutuluyor. Ellerine silah mı aldılar? Bir insan siyasi görüşü nedeniyle hapse atılır mı?" dedi. "Trump telefon edince papazı bırakıyorsun derhal, o insan içeride siyasi rehine olarak kalacak. Niye kalacak?" 

Demirtaş'ın içeride kalmasının tek bir sebebi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, bu sebebin Demirtaş'ın "Seni başkan yaptırmayacağız" çıkışı olduğunu söyledi. 

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında, İmralı çıkışının sorulması üzerine, "Öcalan, Demirtaş'ın verdiği mesajlardan rahatsız. Elimizde böyle bir bilgi var ki söylüyorum" demişti. 

'FİİLİ' MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÇIKIŞI

Kılıçdaroğlu'nun Fiili Milli Eğitim Bakanı'nın Erdoğan'ın oğlu olduğunu söylemesi üzerine, Suat Toktaş'ın, "TÜGVA'dan dolayı Bilal Erdoğan'ı söylüyorsunuz" demesine itiraz etmedi. 

Sezen Aksu tartışmalarına ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın, "Toplum sahip çıktığı için geri adım atmak zorunda kaldığını" söyledi. 

AYRINTILAR GELİYOR...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.