CHP Niğde İl Başkanı Adem'den Belediye Başkanı Özdemir'e Tepki

CHP Niğde İl Başkanı Adem'den Belediye Başkanı Özdemir'e Tepki

CHP İl Başkanı Adem, Belediye BaşkanıÖzdemir'in, "Gürer’in patatesi sürekli olarak gündeme getirmesi ve çürüdüğünü filizlendiğini dillendirmesi, değeri düşük olan patatesin fiyatının daha da düşmesine sebep oldu" açıklamasına tepki gösterdi.

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, AKP'li Belediye Başkanı Emrah Özdemir'in " CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in patatesi sürekli olarak gündeme getirmesi değeri düşük olan patatesin fiyatının daha da düşmesine sebep oluyor" sözlerine, "Bir memleketin sorununu gündeme getirmek veya sıkça söz etmek ne zaman zararlı olmuştur? Bizim uyarılarımızı dikkate alsaydınız, bugün çiftçi bu kadar zorlanmazdı" dedi.

Adem, "Bir memleketin sorununu gündeme getirmek veya sıkça söz etmek ne zaman zararlı olmuştur? Sizler keşke bizim uyarılarımızı dikkate alsaydınız, bugün çiftçi bu kadar zorlanmazdı, borcunu öderdi" diye konuştu.

"TARLASINI SATAN ÇİFTÇİ VAR"

Adem, " Çiftçilerin tarlaları hacizli, tarlalarını satan çiftçi var. Kredilere boğulmuşlar" sözleriyle iktidara seslenerek, "Bunları konuşup gidermeye çalışacağınıza bizim yaptığımız açıklamaları sizler yok sayıyorsunuz. İktidar ve belediyeler çiftçiyi korumak, büyütmek, desteklemek zorundadır" dedi. 

"ÖZDEMİR'İ KINIYORUM"

Adem, Belediye BaşkanıÖzdemir'i kınadığını belirterek, "Destekleri kimlere verdiğiniz belli değil. Çiftçi nasıl üretim yapacak? O zaman seneye ithal edelim. O zaman ne diyeceksiniz, CHP ekimlere engel mi oldu diyeceksiniz?" diye konuştu.

ÖZDEMİR: GÜRER’İN SÖYLEMLERİ PATATESE ZARAR VERİYOR

Özdemir, "milletvekili Gürer'in patatesi sürekli olarak gündeme getirmesi değeri düşük olan patatesin fiyatının daha da düşmesine sebep oldu" diyerek şöyle konuşmuştu:

"Gürer'in patatesin çürüdüğünü filizlendiğini dillendirmesi, değeri düşük olan patatesin fiyatının daha da düşmesine sebep oldu. Bizleri telefonla arıyorlar "Patatesin durumu bu olmuş 30 kuruşa alalım’ gibi talepler geliyor. Bu kabul edilemez elbette. Patatesin içinde bulunduğumuz süreçten dolayı depoda kalmasının yanında birde bunlar karşımıza çıkıyor."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.