Davutoğlu: "Saldırılar Yaşanırken 10 Saat Türkiye'yi Yönetenlerin Açıklama Yapmaması Utanç Verici"

Davutoğlu: "Saldırılar Yaşanırken 10 Saat Türkiye'yi Yönetenlerin Açıklama Yapmaması Utanç Verici"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ'ın Cuma namazına gitmek üzerine evinden ayrılırken saldırıya uğradığını belirterek, "Saldırıyı duyar duymaz yaptığım açıklamada Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulunmuştum. Şu ana kadar 10 saat geçti. Bugün bu saldırılar yaşanırken 10 saat Türkiye'yi yönetenlerin açıklama yapmış olmaması utanç vericidir" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ'ın Cuma namazına gitmek üzerine evinden ayrılırken saldırıya uğradığını belirterek, "Saldırıyı duyar duymaz yaptığım açıklamada Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulunmuştum. Bizim birinci dereceden muhatabımız cumhurbaşkanıdır. Şu ana kadar 10 saat geçti. Bugün bu saldırılar yaşanırken 10 saat Türkiye'yi yönetenlerin açıklama yapmış olmaması utanç vericidir" dedi.

Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Ziyaretin ardından hastane önünde açıklamalarda bulunan Davutoğlu, "Silahlı ve sopalı 5 kişi kendisine cinayete teşebbüs edecek şekilde bir saldırı gerçekleştirdi. Kaygı duyduğumuz şekilde kafa travmasına benzer bir durum yok. 17 dikiş atıldı. Hala ciddi şekilde tabi travmatik etki devam ediyor. Yarın sabah 7.30'da da ortopedik bir ameliyat geçirecek" diyerek Özdağ'ın sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi. 

"KORKU SALMAK İSTEYEN BİR ÇETE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ AŞİKAR" 

Dün akşam KRT TV program sunucusu Afşin Hatipoğlu'na yapılan saldırıyı anımsatan Davutoğlu, "Bugün Selçuk Özdağ'a, hemen sonrasında Orhan Uğuroğlu'na yapılan saldırıların, insanların yüreklerine korku salmak isteyen bir çete tarafından gerçekleştirildiği aşikardır. Piyonlara bakarak yanılmamak lazım. Bu piyonların arkasında kimler varsa, Türkiye'yi tekrar 90'lı yılların faili meçhullerine götürmek isteyenler kimlerse, buradan onlara bütün Gelecek Partililer ve bizimle dayanışma sergileyen kesimler adına sesleniyorum" dedi. 

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başlarışöyle: 

"NE CUMHURBAŞKANI NE DE BAHÇELİ SALDIRIYI KINAYAN AÇIKLAMA YAPMADILAR": Siyasi partiler aradılar, açıklama yaptılar hepsine teşekkür ediyorum. Liderleri bazında açıklama yapmayan iki parti var. Ne cumhurbaşkanı ne de Bahçeli bu alçakça saldırıyı kınayan bir açıklama yapmadılar. Saldırıyı duyar duymaz yaptığım açıklamada Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulunmuştum. Bizim birinci dereceden muhatabımız Cumhurbaşkanı'dır. Şu ana kadar 10 saat geçti.

"TÜRKİYE'Yİ YÖNETENLERİN AÇIKLAMA YAPMIŞ OLMAMALARI UTANÇ VERİCİ": Bugün bu saldırılar yaşanırken 10 saat Türkiye'yi yönetenlerin açıklama yapmış olmaması utanç vericidir. Hepimiz bu devleti yönettik, bu devletin bekası, milli birliği beraberliği için çetin sınamalardan geçtik. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Eğer şuysa, istenen şuysa, saldırıya uğrayan bizi eleştiren biriyse susarız diye bir düşünce varsa aynen hep uluslararası alanda tenkit ettiğimiz "terörist bizimse iyidir" yaklaşımının Türkiye'ye yaklaşımı olur.

"DİKTA REJİMLERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ": Türkiye'yi daha otoriter bir rejime yöneltmeye çalışırlarsa bilsinler ki, bir daha bu ülkede dikta rejimlerine izin vermeyeceğiz. Bir kez daha, değerli arkadaşımız, dostumuz, refikimiz Selçuk Özdağ'a geçmiş olsun diyoruz. Onun o yiğit yüreğinin geri adım atmayacağını biliyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.