İYİ Parti’li Ağıralioglu: AK Parti, Çözemediği Problemleri Muhalefete Ciro Eden, Maharetsizlik Partisi Haline Geldi

İYİ Parti’li Ağıralioglu: AK Parti, Çözemediği Problemleri Muhalefete Ciro Eden, Maharetsizlik Partisi Haline Geldi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, sel felaketinin yaşandığı Artvin’de konuştu. Ağıralioğlu, “AK Parti uzunca zamandır problem çözemeyen çözemediği problemleri de muhalefete ciro eden, fatura eden bir siyasi maharetsizlik partisi haline geldi” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, sel felaketinin yaşandığı Artvin’de konuştu. Ağıralioğlu, “AK Parti uzunca zamandır problem çözemeyen çözemediği problemleri de muhalefete ciro eden, fatura eden bir siyasi maharetsizlik partisi haline geldi” dedi.

Ağıralioğlu, selin vurduğu Arhavi ilçesinde yaptığı incelemelerin ardından Artvin’e geçti. Belediye çay bahçesinde partilerle bir süre sohbet eden Ağıralioğlu, partisinin İl başkanlığını ziyaret etti ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ağıralioğlu, şunları söyledi:

“ESAS İSTEDİĞİMİZ ŞEY VATANDAŞ AĞLAMADAN ÖNCE TEDBİR ALAN DEVLET”

“Geçmiş olsun, ziyaretine geldik. Biliyorsunuz, Karadeniz yağışların bol olduğu zamanlarda herkesin yüreği ağzında sel beklediğimiz bir bölgemiz. Çok uzunca zamandır hep sel yaşıyoruz. Sellerden sonra da devletimizi ‘bütün yaraları sarmaya muktediriz’ derken görüyoruz. Devletimizin bizimle, hükümetimizin vatandaşla beraber olmasını severiz biz. Devletin vatandaşıyla ağlıyor olmasını da kıymetli bulur, biliriz biz ama esas istediğimiz şey vatandaş ağlamadan önce tedbir alan devlet. Vatandaşla beraber ağlayan devlet de kıymetlidir ama daha kıymetli devlet vatandaş ağlamasın diye tedbir alabilen devlettir. İnşallah böyle bir mahareti biraz pahalı da olsa ele geçirdiğimiz memleket, millet, hizmet imkanlarında göstermek arzusundayız.

Şimdi ne olursa olsun ben bu devletçilik taraflarından biraz romantik sayılırım. Biz bu devletsizliğin neye mal olduğunu bildiğimiz tarihi bir serancamımız vardır. Devletsizlik ne demektir bilir, bizim insanımız. Devlet gidince ırzımızın, iffetimizin, canımızın, malımızın, çocuklarımızın, huzurumun olmadığını çok acı tecrübelerle ödemişiz, biz millet olarak. Bu yüzden biz biraz romantik olarak devletin varlığına alamet her şeyden lezzet alırız.

“ZARAR TAZMİNLERİNDE BEKLENENLERİ ALAMAYIZ, ENDİŞELERİVAR”

Ben dün Arhavi’deydim. Arhavi’de tespitlerde problemler var. ‘Zarar tazminlerinde beklenenleri alamayız’ endişeleri var. Var ama biz bunların hepsini takip edeceğiz, biz muhalefet partisiyiz. Çok arzu ederiz ki vatandaşın tespit ettiği zararıyla devletin tespit ettiği zarar birebir örtüşsün. Vatandaş diyebilsin ki ‘Allah'a hamdolsun zarar ziyan var ama benim devletim var dağ gibi arkamda hiçbir şey olmadı’ diyebilen bir telafi mekanizması gibi çalışmalıdır devlet. Şimdi bunu takip edeceğiz. Yani biz vatandaşımızın hakkına, hukukuna en fazla işte ihlal edilirse nezaret edeceğiz ki telafi edilsin, vatandaşın mağduriyeti giderilsin.

“PAHALI ÖĞRENİYORUZ AMA ÖĞRENMEK ZORUNDAYIZ”

Şimdi neyi görmüş olduk birkaç şey. Efendim bu HES’lerle ilgili problemlerimiz var. HES’ler ve yapımından sonraki süreçteki döküm hevesleri engellenemiyor, ucuza mal etme hevesleri engellenemiyor. Yapılaşma sorunlarımız, ormanların talan edilme, kesilme, süreçleri bütün bunlar bölgede yaşadığımız, her zaman yaşayabileceğimiz yağmur yoğunluğundan selleri daha hasarlı hale getiriyor. Bu yüzden biraz pahalı öğreniyoruz ama öğrenmek zorundayız.

Efendim her belediye, ayırmadan kayırmadan ‘bizim partimiz’, ‘sizin partiniz’ demeden devleti oralarda da görmek, efendim ekskavatörler ile görmek, vidanjörlerle görmek, efendim kepçelerle  görmek, alan temizlerken görmek, paylaşırken görmek çok iftihar ettiğim bir şeydir. Yani ben bundan iftihar ederim. ‘Var olsun devletimiz demek’ isterim. ‘Hamdolsun Allaha’ demek isterim. Ne olursa olsun. Bir de işleyen ve telafi eden, başa bir şey gelmeden bunları önceden görebilen, program yapabilen strateji geliştirebilen ve uyguladığı programlarla devletimizi bir de şöyle görmek, hükümeti bir de şöyle görmek isteriz: ‘Efendim daha önce yaşadığımız yerler de öyle dersler çıkardık ki evvel Allah, seller çok yoğun da yaşanıyor olsa da can kayıplarımız olmuyor. Mal kayıplarının da çok kontrol edilebilir eşikleri de durabiliyor’ böyle derken de görebilmek isteriz. Hükümet böyle bir şey diyebilseydi hükümeti alkışlayacak kadar da adil cenap siyaset yapıyoruz.

“AK PARTİ’NİN KURMAYLARI DAĞINIK BİR GÖRÜNTÜ VERMEYE BAŞLADI”

AK partinin son dönemi milletin huzuruna çıkıp milletin dertlerine derman olacağız diye konuşan bütün kurmayları, dağınık bir görüntü vermeye başladı. AK Parti uzunca zamandır problem çözemeyen çözemediği problemleri de muhalefete ciro eden, fatura eden bir siyasi maharetsizlik partisi haline geldi. Problem çözebilen ve ümidi yönetebilen kalır. Memleketin dertlerine derman olan kalır memleketi korkutan kalamaz.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.