İspanyol Basını: Arda, Real Madrid'e Elmas Gibi Geldi Ama Bernabéu'ya Hala Çıkamadı

İspanyol Basını: Arda, Real Madrid'e Elmas Gibi Geldi Ama Bernabéu'ya Hala Çıkamadı

Real Madrid'e yakınlığı ile bilinen Defensa Central, Arda Güler'in Fenerbahçe'ye geri döneceğini yazdı. Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olduktan sonra imza töreninde açıklamalarda bulunan Arda Güler, transfer görüşmeleri esnasında Real Madrid'e kiralama olmayacağı yönünde bir garanti aldığını söylemişti.

Sezon başında Fenerbahçe'den 20 milyon euroluk bonservis bedeliyle Real Madrid'e transfer olan fakat yaşadığı sakatlıklar sebebiyle bir türlü forma şansı bulamayan Arda Güler'in Fenerbahçe'ye kiralanabileceği iddia edildi.

Real Madrid'e yakınlığı ile bilinen Defensa Central'de yer alan habere göre Real Madrid, yaşadığı sakatlıklar sebebiyle hiçbir resmi karşılaşmada forma giyemeyen Arda Güler'i maç ritmini yakalamak adına Fenerbahçe'ye kiralayabilir.

Fenerbahçe, Real Madrid'e Arda Güler için 1 milyon euro kiralama ücreti teklif etti. Real Madrid'in de bu teklifi kabul edebileceği öne sürüldü. Ayrıca Fenerbahçe'nin Arda Güler'in Real Madrid'den kazandığı yıllık ücreti de karşılayabileceği detay olarak verildi.

Defensa Central, Arda ile ilgili olarak şunları yazdı:

"Real Madrid'i en çok endişelendiren sakatlıklardan biri de Arda Güler'in sakatlığı. Türk '24', Real Madrid'e elmas gibi geldi ama Santiago Bernabéu'ya gelişinden neredeyse dört ay sonra hâlâ ilk maçına çıkamadı.

Real Madrid, Arda Güler'i transfer ettiğinde sonradan yaşanacak sorunları kimse tahmin etmemişti. Antrenmanlardaki, özellikle de fiziksel anlamdaki çarpıcı değişiklik, Fenerbahçe'de geçirdiği süre boyunca daha az yorucu çabalara alışkın olan '24'ü baştan itibaren olumsuz etkiledi. Real Madrid'e imza atması Valdebebas revirinde tam zamanlı kalmaya dönüştü. Durum acil çözüm gerektiriyor.

Sol bacağındaki kuadriseps bölgesinde bulunan üçüncü sakatlığı onu bir ay daha sahalardan uzak tutacak. Beyaz kulüp için tam bir felaket olan Kasım ayındaki milli arayı fırsat bilen Arda Güler, durumunu Carlo Ancelotti ile bizzat görüştü. Reggiolo antrenörü, oynamadığı için "depresyona" girebileceği konusunda uyardı: bu yüzden onun yanında olmayı asla bırakmadı.

İkilinin son görüşmesinde Real Madrid'in İtalyan teknik direktörü, öğrencisine sakatlık serisine son vermek için Türkiye'ye dönmesine izin verecekti. Rumen internet portalı Fanatik'in yayımladığı bilgiye göre Güler, fiziksel 'zayıflığına' kesin olarak son vermek için ülkesine dönecekti: Hedefi takım arkadaşlarıyla aynı seviyede olmaktı.

Birçok bilinmeyen Arda Güler'in Türkiye'ye dönüşü, Real Madrid'de büyük sorun haline gelen bir sorunu çözmek için yaptığı son girişim. Oyun kurucunun Rayo Vallecano ve Sporting de Braga karşısında kadroya girmesinde şu ana kadar denenen tüm yöntemler işe yaramış gibi görünüyordu. Şampiyonlar Ligi maçı bile onun Santiago Bernabéu'daki ilk maçı için ideal bir an gibi görünüyordu.

Ancak aşırı yüklenmesinin yeni hastalığına yol açtığı ortaya çıktı. 'Güler davası' herkes üzerinde beklenmedik bir etki yarattı, hatta Madrid kuruluşunun organizasyon şemasında bir düşüşe bile yol açtı: Önceki sağlık hizmetleri başkanı Hırvat doktor Niko Mihic, bir haftadan kısa bir süre önce kovuldu. Arda Güler'in sürekli yaralanması da cabası.

ARDA GÜLER KİRALAMA OLMAYACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olduktan sonra imza töreninde açıklamalarda bulunan Arda Güler, transfer görüşmeleri esnasında Real Madrid'e kiralama olmayacağı yönünde bir garanti aldığını söylemişti. İspanyol basını Real Betis ve Milan gibi kulüplerin Arda Güler'i kiralamaya yanaştığını fakat genç oyuncunun kariyerine Real Madrid'de devam etmek istediğini öne sürmüştü.