Şampiyon Bayern Münih’te Oliver Kahn ve Salihamidzic’in Görevlerine Son Verildi

Şampiyon Bayern Münih’te Oliver Kahn ve Salihamidzic’in Görevlerine Son Verildi

Bundesliga'da averajla şampiyonluğa ulaşan Bayern Münih'te sportif direktör Hasan Salihamidzic ve kulüp CEO'su Oliver Kahn'ın görevlerine son verildi.

Bundesliga’da üst üste 11. kez şampiyon olan Bayern Münih’te, sportif direktör Hasan Salihamidzic ve kulüp CEO’su Oliver Kahn’ın görevlerine son verildi.

Lider Dortmund’un son maçta takılması nedeniyle Köln’ü yenip averajla şampiyon olan Bayern’de sonuçtan bağımsız bir karar olarak Kahn ve Salihamidzic ile yolların ayrıldığı açıklandı. Bu sezon yaşanan bazı gelişmelerin istenildiği seviyede olmaması sonrası kulüp yönetiminin olağanüstü toplantısı sonucu bu karara varıldığı açıklandı.

KAHN’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Bayern Münih’de görevden alınan Oliver Kahn yaptığı açıklamada, “İnanılmaz başarı, tebrikler çocuklar. Orada sizinle kutlamalara katılmak isterdim ama kulüp tarafından yasaklandığım için sizinle olamıyorum. Gelecek sezonu iple çekiyorum” ifadelerini kullandı.

Jan-Christian Dreesen’in Oliver Kahn’dan boşalan göreve getirileceği belirtildi. Oliver Kahn 2011, Salihamidzic ise 2017’den bu yana kulüp bünyesinde çalışıyordu.