"Zor Şartlarda da Olsa Biz Müziği Hala Duyurmaya Devam Ediyoruz"

Bilecik’te sokakta müzik yapan konservatuvar mezunu Uğurcan Ok, "Ülkemizde müziğe verilen değer bu sıralar pek artış göstermiyor, daha çok düşüşte.

Gökay ŞİMŞEK

Zor şartlarda da olsa yine de sokak sanatçısı arkadaşlarımızla ya da müzisyen arkadaşlarımızla biz müziği hala duyurmaya devam ediyoruz" dedi.

Anadolu Üniversitesi Konservatuar Bölümü’nden mezun olduktan sonra Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü’ne devam eden Uğurcan Ok, Bilecik’te sokak müzisyenliği yaparak harçlığını çıkartıyor.

"BİZ MÜZİĞİ HALA DUYURMAYA DEVAM EDİYORUZ"

Uğurcan Ok şöyle konuştu:

"Çeşitli mekanlarda böyle sokak müziği yaparak hem insanlarda sanat aşkını biraz daha çoğaltarak ve aynı zamanda harçlığımı çıkartarak bu işi yapıyorum. Bunun dışında çeşitli müzikal aktivitelerde hem eğitim verip hem de insanlara biraz daha müzik sevgisini aşılamayı hedefliyorum. Bundan ziyade belediyemizin de bize sunmuş olduğu bu noktada böyle sokak müziği yaparak güzel günlerde insanların içinin biraz daha kıpır kıpır olmasını sağlıyorum. Diğer yandan biliyorsunuz ki ülkemizde müziğe verilen değer bu sıralar pek artış göstermiyor, daha çok düşüşte. Zor şartlarda da olsa yine de sokak sanatçısı arkadaşlarımızla ya da müzisyen arkadaşlarımızla biz müziği hala duyurmaya devam ediyoruz."