Köpeksiz Köyün Değnekli Delisi

Sizin en büyük sorununuz “had” bilmemek oldu !..

Koltuğunuzun altında görüntü amaçlı taşıdığınız ajandanız, zengin iş insanı pozlarınız, kulağınızdan düşmeyen kablosuz kulaklığınız, peş peşe gelen peşkeşli ihaleleleriniz, çakma bilmişlikleriniz, cehaletiniz ve edepsizliğiniz yaktı sizi..

Sihirsiz lambadan çıkan CİN “ zannettiniz kendinizi.. etraf “ÇAKMA CİN” oldu sayenizde..

Arkadaş her lambadan çıkanı DEDE’miz zannetsek, dünya çizgi film kahramanından geçilmezdi..

Mesela kesinlikle benim dedem “He-Man” olurdu..

Sahi, siz bilir misiniz He-Man’i ? Tevellüt yeter mi ? Çapınız kaç ?

Ama siz siz olun “Dede”  deyip geçmeyin “Dede” önemli figür insan hayatında, karıştırmayın her sakallı Dede’yi aman.. Çünkü benim Dede’lerim (!)  kahraman, şerefli, haysiyetli, vatanını seven ahlaklı adamlardı !..

Bu zamana kadar ara ara kıskandım sizdeki boş kafayı !.. hayır en enteresanı size inananlardı. Kesinlikle bugüne kadar işiniz işti valla “Ekmek elden su Gölden” bedava hayat.

“Koyunun Bulunmadığı Yerde Keçiye Abdurrahman Çelebi” yok yok bu değil.. “Köpeksiz köyde değneksiz gezmek” size en güzel tabir.. Aklınız sıra çapınıza bakmadan Köpeksiz Köy’de Cin’iz ayağına ortalıkta gezdiniz durdunuz..  Bre gafiller ! bura benim köyüm siz kimsiniz ? O kadar özgüven sahibisiniz ki ; Siz köyün delilerinden de korkmadınız !..

Lambadan çıkıyoruz ayağına saz çalıp, sazan yiyip, “meşk” ettiniz fütursuzca..

Allah’tan korkmadınız kuldan utanmadınız billahi aştınız kendinizi !..  Ulan Anadolu insanının saf hikayelerini çapsızlığınızla kevgire çevirdiniz be!

Siz vallahi billahi Mitoman’sınız..

Mitoman ne demek bilir misiniz ?

Mitamoni olan kişiye Mitoman denir.

Peki nedir bu Mitamoni ?

Mitamoni; yalan söyleme hastalığı olarak bilinir. Yalan söyleme hastalığı, kişinin dikkat çekmek ve toplumda odak noktası haline gelmek için söylediği yalanlarla başlar. Yalan söylemeyi alışkanlık haline getirenler bir noktadan sonra kontrolü kaybederler. Öyle ki söyledikleri yalanlara artık kendileri dahi inanırlar.

Tekrar söylüyorum teşhisiniz net !  hastalığınızın adı mitamoni, siz mitomansınız.. ama korkmayın açılın sizin ben doktorum tedavinize yardımcı olacağım sakin olun.. kalem ısınıyor, çerçeve daralıyor. Çareniz bende ! Gerçeklerle yüzleşecek kurtulacaksınız bu hastalıktan..

Sahi hayallerinizi süsleyen, sanat ruhlu, pembe panjurlu ç’aldığınız sahte ev.’le başlayan mitoman hikayelerinizden mutlu son çıkartmaya çalışmanız aptallık değil mi ?

Günden güne Abarttınız iyice yaşamadan yaşanmışlık çaldınız be !.. vallahi doyuramadık sizi, billahi doyuramadık sizi..

kocaman kocaman adamlar hayat çaldınız hayat !

Pencere’nin Öz’ü ; Sizin film bitti ! Bizim film yeni başlıyor.. Filmin adı “Köpekli köyün değnekli delisi” fragman çok yakında..

Sağlıcakla kalın..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.