Gülşah Durbay

Gülşah Durbay

Hazımsızlık

Manisa’nın Alaşehir ilçesi, MHP’nin genellikle 1. çıktığı, MHP oy oranının yüksek olduğu bir kentti. Fakat 2019 yerel seçimlerinde Alaşehir’de 70 yıl sonra Belediye yönetimi halkın iradesiyle Cumhuriyet Halk Partili Belediye başkanına ve Millet ittifakına verildi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Alaşehir’de belediyeyi kazanmasını bir türlü içlerine sindiremedi “ülkücüler”. Öncesinde yıllar boyunca ilçeyi yöneten MHP, belediyede kadrolaşmış ve başka görüşten kişiler alınmamıştı işe.

31 Mart’tan bu yana CHPlileri tahrik ediyorlardı. Daha önce de sokak ortasında Belediye Başkan Yardımcısı Halil Koç’a saldırmışlar ve darp etmişlerdi. Dün de belediyede çalışan ülkü ocakları ilçe başkanı U.G., gençlik örgütümüzden yetişen partilimiz ve belediye çalışanımız Özcan Yılmaz’ı arkası dönükken silahla bacağından yaraladı. Ardından işyerinde arkadaşına Özcan’ı vurdum beni emniyete götür diyerek itiraf etti ve emniyete gittiler. Ve bugün tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuksuz yargılanma kararının üzerine de ülkü ocakları adliye önünde toplanarak kararı kutlamaya başladılar. Sırf siyasi görüşünü beğenmediği ve beğenmediği bu görüşün belediyeyi yönetmesini içine sindiremediği için birinin diğerini silahla vurması mı, yoksa silahla vuranın siyasi yandaşlarının silahla birini vuranın, tutuksuz yargılanmasını kutlaması mı daha üzücü bilemedim. Ne ara bu kadar kutuplaştık diye soracak olursak, bunun cevabını tüm Türkiye biliyor.

Yazdığımız tweetler yüzünden evimizden alınırken, çok değil daha 1 ay önce Adana’da Yüreğir Gençlik Kolu Başkanımız sadece soru sorduğu için, Cumhurbaşkanı tarafından hedef gösterildikten sonra hapis yatarken, sırf siyasi görüşünü beğenmediği ve kazanmalarını hazmedemediği birini bacağından silahla vuran ülkü ocakları başkanının serbest bırakılması adaleletin ülkemizde göstermelik bile olmadığının, kararların siyasi olduğunun en büyük göstergesidir. Bu tahriklere ve  provokasyonlara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da prim vermeyeceğiz. Adil bir şekilde davanın sonuçlanması için takipçisi olacağız. Biz sosyal demokrasi anlayışını Alaşehir’e, Manisa’ya ve memleketin her bir köşesine getirebilmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. En güzel cevabı da tüm memleketi yöneterek vereceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar