Adalet Bir İsim Olmamalı...

Bir yanda kendisi hakkında zehir zemberek yazılar kaleme alan gazeteci Ahmet Kekeç’in cenazesine çelenk gönderen Kılıçdaroğlu, bir yanda Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaretler yağdıran ve ölümle tehdit eden Alaattin Çakıcı…

Bir yanda demokrasi ve basın özgürlüğünü savunan ve eski AKP milletvekili,Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner tarafından bile alkışlanan Kemal Kılıçdaroğlu, diğer yanda ömrünün büyük bir bölümünü hapishanelerde geçirmiş ve siyasi görüşünü iktidara çevirip hala ölüm açıkça ölüm tehditleri savuran bir mafya babası

Bu satırları yazarken Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine hakaret eden ve ölümle tehdit eden Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Ne beklerdik peki biz ?

Cumhuriyetimizin yürekli savcılarının görevlerini kendiliğinden yapmasını elbette. Yani konuyla ilgili soruşturma başlatmalarını. Ancak ne yazık ki sözkonusu kişi muhalefet lideri olunca bu şekilde gerçekleşmedi bir kez daha.

İktidara yönelik böyle bir saldırı olduğunda hemen harekete geçen/işleyen adaletin çarkları ne yazık ki bir ağırlaşıyor hatta duruveriyor. Ne acı…

AKP ve küçük ortağı MHP’nin terörist olarak bile nitelendirmekten çekinmediği Kılıçdaroğlu’ndan neden bu kadar korkuluyor acaba?

Cevabı bence çok basit : AKP ve MHP’nin oyları bir kez daha iktidarı garantileyemiyor da ondan.

Ekonomideki büyük sorunu, eğitimdeki başarısızlığı, sağlık alanındaki çaresizliği, ABD seçimlerinin sonucunu, Pandemi kısıtlamalarındaki anlamsızlığı aklınıza ne gelirse Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklemeye çalışmanın var elbet gerekçesi.

Sanırsınız CHP 18 yıldır tek başına iktidarda, 18 yıldır tek başına tüm yetkilerle donatılmış şekilde yönetiyor ülkeyi.

Gözümüz kapalı değil, algılarımız hala açık ve beynimizin muhakeme yeteneği hala sapasağlam.

Yazıp duruyoruz yanlışlardan dönülsün artık diye ama dinleyen kim ?

Korkunun ecele faydası yok denir bilirsiniz. Gerçekten de yoktur. Bunca sorunla bunalan ama çekilen bütün sıkıntılara rağmen bir arpa boyu yol almadığını düşünen halkımız en demokratik şekilde zamanı geldiğinde tercihini sandıkta yapacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar