Çıkın Bu Milletten Özür Dileyin!..

Arşiv hiçbir zaman unutmaz…

Artık "Terliyiz ve yemiyoruz"

Emekli Tuğgeneral Ramiz İlker’in ilk kez kullandığı "Jöleli" lakabıyla ünü yurt dışına taşan finans analisti, köşe yazarı, sunucu, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, gazeteci, futbol adamı, siyasetçi, ekonomist, iş insanı Yiğit Bulut, bizlerin elektrik faturalarımızdan kesilen enerji hasılat payları, TV, radyo, cep telefonu ve akıllı kol saatlerinden elde edilen gelirlerle zar zor ayakta kalabilen TRT’ye çıkıp "Canlı" yayında şunları söylemişti:

"Çıkın bu milletten özür dileyin. 

Dolar 5 lira 6 lira olacaktı. 

Hükümet düşecekti. 

Cumhurbaşkanı düşecekti.

5 lira 6 lira olacaktı. 

Felaket tellalları çıkın bu milletten özür dileyin."

whatsapp-image-2021-11-13-at-07-02-34.jpeg

Diğer bir aslan, TBMM Susurluk Komisyonu Başkanlığı ile TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanlığı görevlerini de yapmış olan Mehmet Elkatmış bakın TBMM’de ne diyor:

"Beklediğiniz rakam olmadı. Beklenen 10 Lira, 11 lira gibi rakamlar ifa ediliyordu…"

Ve dünyanın en büyük ekonomi analistleri arasında gösterilen (!), 128 Milyar Dolar döneminde adeta buharlaşan, New York’ta Pace Üniversitesi’nde finans üzerine Master of Business Administration ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yapan Damat Berat Albayrak, düzenlenen bir mitingde, o mükemmel Türkçesiyle halkımıza şöyle sesleniyordu: 

"Birileri Türkiye ekonomisi batacak, Dolar 7 lira 8 lira 10 lira olacak diye hayaller kurdu. Yok 10 lira olacak yok 15 lira olacak. Yok mu artıran!.. "

Ve tabii ki AKP’li Cumhurbaşkanı RTE'nin o çok önemli açıklaması:

"Türkiye ekonomisin sorumlusu benim ben…"

Tüm bunlar yaşanırken aklımıza malum partinin seçim sloganları geliyor:

"Hayaldi, gerçek oldu!"

Hakikaten hepimiz için hayal kabul edilebilecek, aslında hayal değil de kabus diyebileceğimiz bir ekonomik buhranın içindeyiz.

Ancak nasıl bir hikmetse, ekonomiyi bu hale getirenler halen ortada kasıla kasıla gezerken yine tüm bu ekonomik problemlerin sorumlusu bizmişiz!

İşin en komik tarafı ise, ekonomiyi bu hale getirenlerin, halen ekonomiyi kendilerinden başka kimsenin düzeltemeyeceği ile ilgili halka anlattıkları "Hayal"ler...

Kusura bakın veya bakmayın ama artık "Millet" yemiyor sizin söylediklerinizi...

Şimdi her şey ortadayken…

Özür dilemesi gereken bizler miyiz?

Yoksa sizler mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar