Oldu mu Sayın Sağlık Bakanı?

Sağlık Bakanı olarak hizmet verdiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak yerine ekonomiyi ne hale getirdiği rakamlarla ortada olan Hazine ve Maliye Bakanının istifasını (!) sizin deyiminizle görevinden isteği üzerine affedilmesini mi daha çok önemsediniz?

Sosyal medya hesabınızdan bu paylaşıma vatandaşların ısrarla “Bugün 10 Kasım” hatırlatmaları yapmalarının ardından yaptığınız paylaşıma ne demeli acaba?

Bilmeyenler için söyleyeyim Türkiye Cumhuriyeti’nin Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünü siyah bir maske görseliyle andı. Evet yanlış okumuyorsunuz siyah bir maske görseliyle.

Hem de tam Atamızın aramızdan ayrıldığı saat olan 09:05’te.

Sayın Fahrettin Koca’nın siyah maske paylaşımı bir anda sosyal medyada gündeme oturdu ve büyük tepki çekti.

Atamızın bir fotoğrafını paylaşmak yerine siyah maske görseli kullanmak acaba kimin fikriydi? Sayın Bakanın mı yoksa danışmanlarının mı? Her ikisi de birbirinden yanlış ve tehlikeli.

Koronavirüs tedbirlerine her zaman dikkat edelim ve vurgulayalım ama bağımsızlığımızı bize sağlayan ülkemizin kurucusu büyük önderimizi siyah bir maske görseliyle anmak en ucuz tabiriyle saygısızlıktır.

Sizi Kınıyorum

Önceki ve Sonraki Yazılar