“Yerelde Tek Adamcılık Bu Olsa Gerek. Mesele ‘Rantsa’ Her Yol Mübah!..”

Son günlerde Türkiye gündemini meşgul eden skandal bir rant oyunu ile Manisa’da mücadele ediyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün adrese teslim imar değişikliği ile Merve Ergün’e kendi ailesine, en yakınına diyelim hatta büyük bir rant sağlamaya çalıştığını görüyoruz.

Öncelikle Ergün’ün tek keyfi uygulamasının bu olmadığını tüm Manisa biliyor, Sayın Ergün kendisini Manisa’nın tek adamı ilan etmiş durumda. Bunu neye dayanarak söylüyoruz diye soracak olursanız bu ay gelen su faturanıza iyi bakmanızı isterim. Manisalılar, tüm Türkiye’de su alımında fahiş fiyatlarla boğuşuyor, tüm itirazlara rağmen Ergün kendi bildiğini yapmaktan geri durmuyor. Ergün aslında bitmeyen projelerin de başkanı diyebiliriz, arkadaşlar soruyorum büyük eski garaj projesine ne olduğunu, burada belediyenin ne kadar zarara uğratıldığını sormak benim en doğal hakkım. 

Ancak son dönemlerde Ergün’ün açıkça birilerine rant sağlamaya çalıştığını görüyoruz. TÜGVA olayını beraber yaşadık, ne olmuştu? Fatih Parkı’nın ve Manisa’nın en güzel yerlerinden birisinde olan Fatih Park Kafe’yi Sayın Ergün ve şürekası, kendisi de birçok iddianın odağında olan ve belirli bir parti ve görüşün arka bahçesi haline gelmiş olan TÜGVA’ya devretmeye kalktılar. Karşı çıktık, elbette karşı çıkacaktık, bu bedelsiz devri kabul etmemiz mümkün değildi. Bu karar mahkeme tarafından iptal edildi dostlarım, bu kafenin bedelsiz olarak TÜGVA’ya devredilemeyeceğini de Ergün’e öğretmiş olduk. Çünkü her zaman söylediğimiz gibi, Manisalının malını kimseye peşkeş çekmelerine Cumhuriyet Halk Partisi olarak izin vermeyeceğiz.

Bugün de Cengiz Ergün’ün Manisa’nın en büyük rant projelerinden birisine imza attığını görüyoruz. Manisa’nın Yunusemre İlçesi’nde bulunun Karakoca Mahallesi’nde ekolojik tarım yapılması ile ilgili karar belediye meclisince onaylandı. Buraya kadar bir sıkıntı yok esas sorun Karakoca Mahallesi’nde imara açmak istedikleri bölge, burası dört bir yanı ağaçlarla çevrili cennetten bir parça gibi duran çok güzel bir arazi. Bu araziyi imara açarak “ekolojik turizm” yapmak istiyorlar, buna karşı çıktık. Ancak sonrasında, bakın altını çizerek tekrar söylüyorum, davayı açtıktan sonra öğrendik ki bizim bu karşı çıkışımıza rağmen arazi bir anda el değiştirmiş ve Sayın Ergün’ün kızı Merve Ergün’ün üzerine geçmiştir. Yani arkadaşlar bu imar izni ile Ergün büyük bir rant oyunu oynamaya çalışmış ama bu sefer mızrak çuvala sığmamıştır.

Buradan şunu açıkça söylemek istiyorum bizim ne Sayın Merve Ergün’le ne de Sayın Cengiz Ergün’le kişisel bir problemimiz yok, bizim bu hayatı üzerine inşa ettiğimiz bir tek derdimiz var onurlu yaşamak.Ben bu arsanın imara açılmasının da bir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kızı üzerinden ranta kurban etmesinin de sonuna kadar karşısında duracağım. Çünkü dostlarım yarın yolda yürürken, esnafı ziyaret ederken ya da herhangi bir pazar çalışmasında “çocuğuma süt alamıyorum”, “esnaf olarak zor durumdayız kiramızı ödeyemiyoruz”, “30 lira ile ne alacağım pazardan?” diyen vatandaşların yüzüne bakacak yüzüm olmalı. Olmalı ki onurumu korudum, vatandaşın hakkını savundum, rantçılara karşı durdum diyebileyim. Şunu açık yüreklilikle söylemeliyiz, bizim tek derdimiz memleketimiz ve her insanın adil bir şekilde yaşayabileceği memleket hayalimiz…

Ergün Manisa’da tek adamcılık oynuyor, buradan kendisini bir gün boyunca esnafı, pazar yerlerini, vatandaşları ziyaret etmeye ve onlarla konuşmaya davet ediyorum. Manisa’da her türlü haksız kazanç ve ranta karşı Cumhuriyet Halk Partisi olarak mücadele etmeye devam edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.